sobota, 23 listopada 2013

62. "W poszukiwaniu Arki Przymierza" Stuart Munro- Hay


Temat Arki Przymierza okrywa wielka tajemnica. Tak naprawdę nikt nie wie, gdzie może się ona znajdować. Ponieważ ludzie nie dostali jasnej odpowiedzi, zaczęli snuć domysły. Przecież wydaje się niemożliwe, żeby "najważniejszy obiekt kultu wielkiej religii, judaizmu, i uznane źródło dwóch jeszcze większych religii światowych, islamu i chrześcijaństwa, po prostu znikł bez śladu czy choćby krótkiego komentarza". Toteż Stuart Munro- Hay, specjalista w zakresie historii i kultury Etiopii, postanowił prześledzić historię Arki Przymierza.

Nie ma wątpliwości, że ta książka jest przeznaczona tylko dla zainteresowanych. Myślę, że trzeba być bardzo ciekawym dziejów Arki Przymierza, by po nią sięgnąć. Dlaczego tak myślę? Sama sięgnęłam po "W poszukiwaniu Arki Przymierza", ponieważ od zawsze był to dla mnie temat tajemniczy i ciekawy. Ale zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego będzie. Tym bardziej jeśli nie interesuje się on historią, której tu dosyć dużo :)

Jestem pod wrażeniem wiedzy autora, jak i poświęcenia dla badań nad tym problemem. "W poszukiwaniu Arki Przymierza" to, jak podaje Munro- Hay, dokończenie jego badań z 1995r. Książka jest bardzo wyczerpującym źródłem informacji, autor podaje przypisy, cytaty, swój komentarz. Można tu znaleźć także czarno- białe zdjęcia z objaśnieniem. To wszystko sprawia, że treść jest przemyślana i wiarygodna. Co do języka, to jak pewnie można się spodziewać, jest dosyć trudny. Pełno jest tutaj nazw i terminów, które są charakterystyczne m.in. dla regionu Etiopii. Jednak polecam tą książkę wszystkim zainteresowanym. Jeżeli szukacie wyczerpującej wiedzy na temat Arki Przymierza, na pewno się nie zawiedziecie :)

tytuł: "W poszukiwaniu Arki Przymierza"
autor: Stuart Munro- Hay
rok wydania: 2005
wydawca: Wydawnictwo M
ilość stron: 356

Za możliwość poznania historii Arki Przymierza dziękuję Wydawnictwu M!

14 komentarzy:

 1. Witaj Nessie. :D
  Mnie niezbyt interesuje historia Arki Przymierza, więc raczej daruję sobie przeczytanie tego.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Krótka, ale treściwa opinia :) Mnie niestety także nie interesuje Arka Przymierza, ale dobrze wiedzieć, że powstają takie książki :) Prawdziwa perełka dla zainteresowanych! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Czasami trudno znaleźć książkę o czymś co nas interesuje, Zwłaszcza taką, gdzie informacje są wyczerpujące :)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa - przynajmniej tak mi się wydaję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie dla mnie, choć wydaje mi się, że znalazłyby się osoby w moim otoczeniu, które by tę lekturkę przeczytały.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo dobrze. Ogólnie moi znajomi raczej nie lubują się w czytaniu takich książek :P

   Usuń
 5. Fajna książka, ale nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. O, lubię takie tajemnicze tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoja opinia przekonała mnie do tego, że to książka nie dla mnie. Ani historia arki mnie nie interesuje, ani historia sama w sobie nie jest moja pasją. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z historycznych rzeczy to bardziej interesują mnie kobiety, które mordowały czy ogólnie seryjni zabójcy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka idealna dla mnie! Muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie zachętą do prowadzenia tego bloga. Każdy ślad jaki tutaj zostawicie sprawia, że jest mi ciepło na sercu. Zapraszam Was więc do komentowania, czytam każdą Waszą odpowiedź i jestem chętna do dyskusji. Chętnie odwiedzę również Wasze blogi :)

Jeżeli jesteś osobą anonimową, Ciebie też zachęcam do komentowania. To naprawdę bardzo miłe, kiedy widzę, że czytacie moje posty. Tylko nie zapominajcie się podpisać :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...