O mnie

Dzień dobry :)
Mam na imię Agnieszka. Jesteś tu zapewne, by dowiedzieć się czegoś ciekawego o właścicielce tego bloga. Rozsiądź się więc wygodnie a ja opowiem Ci co nieco o sobie. To nie będzie długa opowieść, obiecuję :)

Jestem romantyczką, ale jestem też rozważna. Jestem realistką, ale chyba bliżej mi do pesymistki. Przede wszystkim jestem jednak melancholikiem z odrobiną flegmatyka i szczyptą sangwinika :) Po wielu próbach zmiany swojego charakteru doszłam do wniosku, że jednak lubię swój melancholijny nastrój :)

Jestem nieśmiała, chociaż zdarzają mi się chwile odwagi. Jestem raczej samotnikiem, ale nie mogłabym wytrzymać bez kontaktu ze znajomymi dłuższy czas. Nie jestem duszą towarzystwa i nie umiem nawiązywać łatwo kontaktów. Starannie wybieram sobie przyjaciół i bardzo się do nich przywiązuję. Lubię spokój, ale nie wytrzymałabym w ciszy dłużej niż godzinę. A poza tym jestem strasznym leniem i uwielbiam spać ^^

Czytam zazwyczaj literaturę młodzieżową, w tym najczęściej Young Adult z wątkiem paranormalnym lub bez i antyutopie. Ostatnio staram się sięgać również po utwory z klasyki literatury, w czym pomaga mi lista BBC, a także po powieści polskich autorów. Bardzo lubię mitologię grecką i nie mogę oprzeć się książkom, które mają w sobie jakiś motyw mitologiczny. Poza tym nie wyobrażam sobie dobrej książki bez wątku romantycznego. Jeśli go nie ma, chociażby najmniejszego, powieść jest stracona w moich oczach. Jestem otwarta na wszystkie gatunki, ale nie spodziewaj się Czytelniku, że przeczytasz u mnie recenzję horroru, powieści autobiograficznej lub biografii. Jestem raczej typową dziewczyną, jedną z moich ulubionych książek jest "Duma i uprzedzenie" :)

Często oglądam telewizję, ale jednym z moich ulubionych zajęć jest rysowanie. Lubię też spędzać czas na robieniu DIY. Jestem ostrożna jeśli chodzi o oglądanie seriali, ponieważ strasznie mnie pochłaniają :) Lubię komedie romantyczne, filmy kostiumowe, ekranizacje książek (chociaż zazwyczaj nie dorównują powieści), a także polskie komedie. Mój gust muzyczny zmienia się bardzo często, ale nigdy nie jest to wielka zmiana. Chętnie słucham rocka, często są to ballady, a ostatnio zaczynam się również interesować indie rockiem. Lubię mocny wokal, który chwyta mnie za serce i wywołuje we mnie silne emocje. Jestem zdania, że muzyka określa charakter danej osoby, tak samo jak np. zdjęcia, które według niej są piękne.

Myślę, że najlepiej określają mnie słowa z czasów II wojny światowej wydrapane na ścianie:
"Wierzę w słońce, nawet kiedy nie świeci. Wierzę w miłość, nawet kiedy jej nie czuję. Wierzę w Boga, nawet kiedy milczy"

Więcej o mnie możecie się dowiedzieć czytając mojego bloga oczywiście. Chętnie odpowiem też na wszelkie pytania :)

Zabawy blogowe, w których brałam udział:                
Christmas Tag                                                                     
Liebster Award 1  (i tu też)
Versatile Blogger 1
High five! - moje ulubione filmy
Liebster Award 2
Liebster Award 3
Versatile Blogger 2
Liebster Award 4 (też tutaj)
High five! - moje ulubione okładki książek
My first book
Would you rather TAG 
Liebster Award 5
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie zachętą do prowadzenia tego bloga. Każdy ślad jaki tutaj zostawicie sprawia, że jest mi ciepło na sercu. Zapraszam Was więc do komentowania, czytam każdą Waszą odpowiedź i jestem chętna do dyskusji. Chętnie odwiedzę również Wasze blogi :)

Jeżeli jesteś osobą anonimową, Ciebie też zachęcam do komentowania. To naprawdę bardzo miłe, kiedy widzę, że czytacie moje posty. Tylko nie zapominajcie się podpisać :P