środa, 1 marca 2017

Marcowe premiery książkowe


Marzec niesie ze sobą dużo ciekawych premier książkowych. Które z nich zwróciły moją uwagę?


Zły Romeo Leisa Rayven
wydawnictwo: Otwarte, premiera 29.03.2017


Cassie była uroczą dziewczyną z wielkimi ambicjami. Piekielnie zdolny Ethan miał reputację złego chłopca. Zagrali Romeo i Julię - i zmieniło się wszystko. Wielka miłość, jak w dramacie Szekspira, była im pisana. Jednak zły Romeo złamał Julii serce...
Kilka lat później grają razem na Broadwayu. gdy spotykają się na scenie, są zmuszeni do konfrontacji z własnymi emocjami. Ethan próbuje odzyskać zranioną Cassie, jednak oboje w niczym nie przypominają siebie sprzed lat...
Czy kiedy kurtyna opadnie, ujawnią, co tak naprawdę kryje się w ich sercach?O wiele więcej Mari Holden
wydawnictwo: Filia, premiera 15.03.2017


Nowa powieść autorki "Promyczka"!
Miłość to dziwna sprawa. Pojawia się znikąd. Nie ma w niej logiki. Nie da się jej zmierzyć. To mieszanka uczuć i pasji - połączenie niebezpieczne, podsycające miłość... ale również nienawiść.
Poznałem obydwa te uczucia i jestem w nich ekspertem.
Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz. Jednak marzenia są niczym dym. Unoszą się nad nami, nieuchwytne, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy. I potrzebujemy. Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym. Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję. W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik. Rzeczywistość bywa podła. Tak jak Miranda. A ja potrafię być czasem strasznym głupcem... Który mimo wszystko nadal wierzy.
W marzenia. W ludzi. I w miłość.Zakazane życzenie Jessica Khoury
wydawnictwo: SQN, premiera 01.03.2017


Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.
Ona jest potężnym dżinem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżiny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różna kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna - człowieka, w którym Zahra... zakochała się wbrew sobie.
Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem - zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała o tej poty. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.Miłość ze snu Lucy Keating
wydawnictwo: Dolnośląskie, premiera 08.03.2017


Alice od zawsze prowadziła podwójne życie. To prawdziwe, w którym mieszka sama z ojcem, i to drugie... we śnie! Wszystkie jej przespane noce wypełniają niezwykłe przygody i podróże, a zwłaszcza spotkania z chłopakiem o imieniu Maks. Z czasem obije szaleńczo się w sobie zakochują i Alice myśli tylko o tym, aby zasnąć i znów spędzić czas z Maksem. Pewnego dnia w szkole widzi... jego! Czy to naprawdę chłopak z jej snu? A jeśli tak, dlaczego traktuje ją tak obojętnie?Silver. Księgi snów. Trzecia księga snów Kerstin Gier
wydawnictwo: Media Rodzina, premiera 01.03.2017


Wielki finał Trylogii Snów!
W trzecim tomie serii nastoletnia Liv musi zmierzyć się ze wszystkimi sprawami, które przysparzają jej zmartwień. Z Secrecy, która wie coraz więcej, z tajemnicami jej ukochanego Henry'ego, z Arthurem, który staje się coraz bardziej bezwzględny. Sytuacja komplikuje się nie tylko na jawie - na korytarzy za drzwiami z klamką w kształcie jaszczurki ponownie pojawia się Anabel i złowieszczo przypomina o tym, od czego wszystko się zaczęło. Liv, Henry i Grayson muszą połączyć siły, żeby chronić siebie i swoich bliskich przed zagrożeniem, które czyha w snach.
trzeci tom bestsellerowej serii Kerstin Gier, autorki znanej z "Trylogii czasu".Był sobie pies W. Bruce Cameron
wydawnictwo: Kobiece, premiera 16.0.2017


Poruszająca opowieść o zaufaniu i miłości z merdającym ogonem w tle
Książka, która przez rok była na liście bestsellerów "The New York Times"
Wszystkie psy idą do nieba... chyba że mają niedokończone sprawy na ziemi.
Bailey to uroczy kundel, który po serii niefortunnych zdarzeń odchodzi z tego świata. Ku swemu zdziwieniu odradza się ponownie jako złotowłosy szczeniaczek i trafia w ręce ośmioletniego Ethana. Wkrótce stają się nierozłącznymi przyjaciółmi a Bailey dożywa szczęśliwej starości u boku chłopca w poczuciu, że spełnił swoje powołanie. Jednak jego misja dopiero się zaczyna, bowiem... odradza się w kolejnym wcieleniu. I w dodatku pamięta wszystko z poprzedniego życia! Czy uda mu się odnaleźć drogę do najlepszego przyjaciela i całkowicie poznać swoje przeznaczenie?
Książka, która doczekała się ekranizacji - w kinach w lutym 2017!Mleko i miód Rupi Kaur
wydawnictwo: Otwarte, premiera 01.03.2017


Mleko i miód. Milk and Honey to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd. 
"Mleko i miód" to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku.
"Huffington Post"Yokai. Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej Michael Dylan Foster
wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego, premiera 08.03.2017


Kultura japońska pełna jest potworów, duchów, fantastycznych istot i ponadnaturalych zjawisk. Japończycy określają je wszystkie wspólną nazwą: yokai. Stwory te przyjmują nieskończenie wiele form i kształtów - od górskich chochlików tengu i wodników kappa do zmiennokształtnych lisów i liżących sufity stworów o długich językach. Choć w dzisiejszych czasach popularność zapewniają im anime, manga, filmy i gry komputerowe, większość yokai pochodzi z lokalnych legend, ludowych opowieści i historii o duchach.
Michael Dylan Foster, od lat prowadzący badania w Japonii, omawia historię i kultowe konteksty yokai, śledzi pochodzenie, objaśnia znaczenia i przedstawia sylwetki ludzi, którzy w ciągu wieków usiłowali zgłębić tajemnice tych istot. Dodatkową zaletą tej wciągającej i przystępnie napisanej książki jest swoisty bestiariusz, w których autor szczegółowo opisał wybrane yokai, ilustrując swoje opowieści oryginalnymi rysunkami autorstwa Shinonome Kijnina. Foster zaprasza w fascynującą podróż po japońskiej kulturze ludowej, przedstawia także jej coraz szerszy wpływ na globalną kulturę popularną.Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski Keith Houston
wydawnictwo: Karakter, premiera 01.03.2017


Czy wynalazek papieru miał jakiś związek z intrygami na chińskim dworze? dlaczego w dziewiętnastowiecznej Anglii chowanie zmarłych odzianych w lniane szaty uznawano za niepatriotyczne? Jak dotkliwa kara groziła skrybom, którzy nie wywiązywali się ze swych obowiązków? Czy baczne obserwowanie pracy konduktora pociągu mogło mieć jakieś skutki dla rozwoju drukarstwa?
Papier, pismo, druk, ilustracje - za każdym z tych aspektów książki stoją setki lat historii i wiele ludzkich namiętności. Opowiadając o narodzinach i rozwoju "najpotężniejszego przedmiotu naszych czasów", Keith Houston kreśli dzieje kilku cywilizacji, nie tracąc przy tym z oczu losów poszczególnych osób - odkrywców, wynalazców i wizjonerów, których ciekawość, żarliwość, praca (a niekiedy i występki) zmieniły kształt naszego świata. Fascynująca opowieść - obejmująca pięć tysięcy lat i pięć kontynentów - jest nie tylko znakomicie udokumentowanym źródłem wiedzy o dziejach tzw. przemysłów książki, ale też po prostu zajmującą i zabawną lekturą dla wszystkich, którzy uwielbiają czytać. I oglądać ilustracje! 


A czy Wam coś wpadło w oko? Może jakaś książka, której w tym poście nie zamieściłam? Piszcie śmiało :) 

*opisy ze stron wydawnictw 

8 komentarzy:

 1. Z tych tutaj to najbardziej mnie ciekawi Zakazane życzenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie mnie też coś do tej książki ciągnie. Może przez powiązania z baśniami, to zawsze na mnie działa ;)

   Usuń
 2. Kombinuję jak wydłużyć dobę by starczyło czasu na te wszystkie nowości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej ciekawi mnie "Zły Romeo" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie "Zły Romeo". Na pewno przeczytam też "Silver", jednak najbardziej w tym miesiącu czekam na "Zapach domów innych ludzi".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie, pominęłam tę książkę, a też zapowiada się obiecująco

   Usuń
 5. Wiele książek mnie interesuje z marcowych premier, ale z tych które wymieniłaś, to "Był sobie pies" i "Silver. Trzecia księga snów". Wiem, że już się pojawiły i czekam tylko na dopływ gotówki, aby móc je kupić :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za Twój komentarz! ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...