niedziela, 31 sierpnia 2014

Zapowiedzi: wrzesień


Wrzesień nadszedł nieubłaganie szybko. A wraz z końcem wakacji wydawnictwa przygotowały nowe książkowe premiery. Zapraszam Was do sprawdzenia na co można czekać w tym miesiącu :)DATA PREMIERY: 10.09.2014

Charlotte Brontë jest bez wątpienia autorką trzech niezwykłych książek: "Jane Eyre", "Shirley" i "Villette". Do dziś nie wyjaśniono, czy pozostałe powieści sygnowane nazwiskiem Brontë (Wichrowe Wzgórza, Agnes Grey oraz Lokatorka Wildfell Hall) wyszły spod jej pióra czy też rzeczywiście całe rodzeństwo było na równi utalentowane i mamy do czynienia z działami trzech sióstr. Niewątpliwe jest również to, że Charlotte zostawiła w swoich papierach cztery Niedokończone opowieści. Jest to równie niezwykła proza, jak wszystko co pisała. Dlatego też dziś proponujemy czytelnikom i miłośnikom geniuszu Brontë te cztery niedokończone utwory, wierząc, że dalsze ich wątki rozwinie Wasza wyobraźnia.
 DATA PREMIERY: 10.09.2014

Miłość miewa zaskakujące oblicza, nierozerwalnie powiązana jest ze zdradą, pociąga za sobą nienawiść, a jej odcieni nie sposób zliczyć. Któż inny lepiej umiałby opisać różne barwy miłości, niż ubiegłoroczna noblistka, laureatka Man Booker Prize (2009) - Alice Munro?Uczucia, relacje międzyludzkie to stały element jej opowiadań, w pisaniu których stała się prawdziwą mistrzynią. Alice Munro potrafi na kilkunastu stronach przedstawić całe życie i wachlarz emocji, które mu nieodzownie towarzyszą. Właściwie do całej jej twórczości (w ciągu 45 lat napisała i wydała 14 oryginalnych zbiorów) można zastosować określenie odcienie miłości, ale ona sama nazwała tak swój tom z 1986 roku, który swoją polską premierę będzie miał już we wrześniu.
 DATA PREMIERY: 10.09.2014

Były tancerz z Broadwayu, cierpiący na agorafobię Billy Shine przez ponad dekadę nie opuścił swojego domu. Życie i ludzi obserwuje przez okno. Gdy kilka metrów od jego patio, na schodkach prowadzących do rodzinnego domu zaczyna przesiadywać mała Grace, zdenerwowany zmianą w naturalnym porządku rzeczy mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta ją, dlaczego przesiaduje na ulicy. Jeśli będę siedzieć w środku, nikt nie zauważy, że mam kłopoty. I nikt mi nie pomoże - wyjaśnia dziewczynka. Ta odpowiedź na zawsze zmieni życie Billy ‘ego...DATA PREMIERY: 10.09.2014

Czwarty tom nowej serii Sary Shepard The Lying Game. Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może mieć związek z moją śmiercią. Jak daleko się posuną, by prawda nie wyszła na jaw? Mnie już nikt nie skrzywdzi, ale jest przecież Emma... Jeśli nie będzie ostrożna, historia może się powtórzyć. The Lying Game to nowa seria Sary Shepard, autorki bestsellerowych Pretty Little Liars. Ekscytujące powieści o intrygach, sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie, a na ich podstawie nakręcono popularne seriale telewizyjne. W serii The Lying Game ukazały się także: Gra w kłamstwa, Nigdy, przenigdy i Pozory mylą.
 DATA PREMIERY: 10.09.2014

Ostatnia część bestsellerowej trylogii.
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?


 DATA PREMIERY: 24.09.2014

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar. Jestem potworem Mam nadludzką moc. Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość. Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: "Destroy Me" i "Fracture Me". "Destroy Me", to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii. "Fracture Me", to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

 DATA PREMIERY: 24.09.2014

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary Sebastian Morgenstern systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać... ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę... Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?
 DATA PREMIERY: 24.09.2014

Od czasu, gdy Mia i Grim pokonali potężnego Serafina minął już rok. Nieoczekiwanie świat znów staje na krawędzi zagłady. Paryżem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Również Mia, którą dręczy wizja zmarłego brata, staje się celem ataku. Wspólnie z Grimem dziewczyna stara się odkryć, kto stoi za zabójstwami. Szybko okazuje się, że makabryczne zbrodnie są tylko preludium do czegoś o wiele bardziej przerażającego...

18 komentarzy:

 1. Najbardziej czekam na "Jedyną" i "Miasto niebiańskiego ognia", ale chętnie przeczytam też "Nie pozwól mi odejść" i "Julia. Trzy tajemnice". Niech chociaż książki umilą mi powrót do szkoły. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jedyna". Czekam na tę książkę. A co do Bronte, kojarzy mi się z nią Tolkien i również jego "Niedokończone Historie". W sumie dobrze, że publikują takie książki starych, dobrych pisarzy :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. "Jedyna". Czekam na tę książkę. A co do Bronte, kojarzy mi się z nią Tolkien i również jego "Niedokończone Historie". W sumie dobrze, że publikują takie książki starych, dobrych pisarzy :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym miesiącu jest strasznie dużo książek, które chciałabym przygarnąć. Z prezentowanych przez Ciebie jedynie "Grim" i "Jedyna" średnio mnie interesują.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rywalki dopiero przede mną, ale jeśli mi się spodobają, to dobrze wiedzieć, że wychodzi już 3. tom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie chcę września:(. Z listy czekam na ,,Miasto Niebiańskiego Ognia".

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjne premiery we wrześniu. Oj mój budżet będzie dobrze uszczuplony :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Już się nie mogę doczekać "Jedynej" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na Bronte i "Miasto niebańskiego ognia" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na Miasto niebiańskiego ognia:))))

  OdpowiedzUsuń
 11. 'Nie pozwól mi odejść' wydaje mi sie interesującą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja czekam z niecierpliwością na wszystkie ;d

  OdpowiedzUsuń
 13. Niedokończone opowieści - och, jak bardzo nie mogę się doczekać! <3
  Julia - raczej nie kupię, bo te nowelki znowu aż tak zachwycające nie były, chociaż ta z Warnerem w roli głównej coś w sobie ma. ;)
  Miasto niebiańskiego ognia - jestem ciekawa zakończenia, które przygotowała nam autorka, ale nie spodziewam się fajerwerków, bo czytałam już kilka recenzji... Ogólnie poziom całej serii maleje z tomu na tom, te pierwsze trzy były najlepsze. :)
  A we wrześniu wychodzi jeszcze "Mara Dyer. Tajemnica" - osobiście ostrzę sobie jeszcze na tę ksiązkę ząbki. ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś mi umknęła ta "Mara Dyer" ale też bardzo chciałabym ją przeczytać. W sumie myślałam, że już została wydana :P

   Usuń
 14. Tyle ciekawych książek, a tak mało funduszy :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Charlotte Brontë jej nieskończone opowieści będą jedyną pozycją, na którą czekam z tego zestawienia ;)

  http://dzikie-anioly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak najbardziej przeczytałabym Charlotte Bronte oraz kolejną częśc do serii Darów Anioła Cassandry Clare :D

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za Twój komentarz! ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...