poniedziałek, 1 lipca 2013

Hello July - czyli cytat lipcaDzisiaj zaczyna się kolejny miesiąc, o którym w ramach akcji na moim blogu "Cytat miesiąca" teraz coś napiszę.

Lipiec to siódmy miesiąc w roku. Kojarzy nam się zazwyczaj z piękną letnią pogodą i oczywiście z wakacjami :) Swoją nazwę wziął od niczego innego jak od kwitnących w tym czasie lip. W innych językach nazwa odwołuje się do Juliusza, stąd np. z ang. July a z fr. Julliet. W tym miesiącu możemy cieszyć się pięknem przyrody. Nadal kwitną drzewa, krzewy, pełno jest też kwiatów w naszych ogrodach. W lipcu dojrzewają już niektóre owoce. Ale jest to również miesiąc pełen owadów. Oprócz motyli, które cieszą nasze oczy w tym czasie są też inne niezbyt nam przyjazne robaczki. Cały czas śpiewają ptaki, chociaż już nie tak często jak podczas wiosny.
Ogólnie lipiec jest pięknym i ciepłym miesiącem, w którym możemy każdego dnia dostrzec coś wspaniałego. Nawet liczne w tym czasie deszcze, które są charakterystyczne dla naszego klimatu, nie powinny nam psuć nastroju :)
Co natomiast z przysłowiami na lipiec? Jest ich nawet sporo, podam tutaj przykłady: "Lipcowe upały, wrzesień doskonały", "W lipcu upały, styczeń mroźny cały", "Miesiąc lipiec musi przypiec i ostatki mąki wypiec". W lipcu obchodzimy takie święta jak: Międzynarodowy Dzień UFO (2 lipiec), Światowy Dzień Ludności (11 lipca), Dzień Policjanta (24 lipca), Dzień Bezpiecznego Kierowcy (25 lipca).

A teraz CYTAT MIESIĄCA

"W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, 
a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie"

Są to słowa Johna Connolly z „Księga rzeczy utraconych”. Tak naprawdę nie znam tego pisarza, ale może kiedyś przeczytam którąś z jego książek. Niemniej jednak cytat jest bardzo prawdziwy. Myślę, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tych słów, sama do tej pory jeszcze nie wierzę w nie w pełni, chociaż bardzo się staram :)  Chyba ta myśl jest dobrym wyborem na czas wakacji, kiedy możemy odkryć rzeczy, o których nawet nie myśleliśmy.

10 komentarzy:

 1. Udanego lipca, pod względem książkowym i nie tylko :) A cytat ładny, jednak również nie znam autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz i również życzę ci udanego lipca :)

   Usuń
 2. Świetny cytat, ale także nie znam autora.
  Udanego lipca życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie muszę przeczytać jakąś jego książkę, bo to nie może tak być :P

   Usuń
 3. Ładny cytat, udanego lipca Ci życzę pod względem czytelniczym!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również życzę ci tego samego :)

   Usuń
 4. Bardzo mądre słowa, życiowe i prawdziwe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ten cytat, bardzo mądry i życiowy :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie zachętą do prowadzenia tego bloga. Każdy ślad jaki tutaj zostawicie sprawia, że jest mi ciepło na sercu. Zapraszam Was więc do komentowania, czytam każdą Waszą odpowiedź i jestem chętna do dyskusji. Chętnie odwiedzę również Wasze blogi :)

Jeżeli jesteś osobą anonimową, Ciebie też zachęcam do komentowania. To naprawdę bardzo miłe, kiedy widzę, że czytacie moje posty. Tylko nie zapominajcie się podpisać :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...